Profesionāļu padomi mēbeļu kopšanā

Mīkstās mēbeles, ko izmantojam katru dienu, prasa īpašu kopšanu un rūpes. To nosaka dīvānu, gultu un mīksto krēslu pārklājumā izmantotie materiāli, kas bieži vien ir grūti kopjami. Šajā rakstā iepazīstināsim ar dažiem vērtīgiem profesionāļu padomiem mīksto mēbeļu kopšanā, kas jāņem vērā, rūpējoties par to, lai tās kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Mīksto mēbeļu tīrīšana jāveic regulāri

Ja vēlaties, lai Jūsu mīkstās mēbeles nezaudētu savu sākotnējo izskatu dažādu estētiski nepievilcīgu traipu un netīrumu dēļ, nepieciešams atcerēties par to regulāru kopšanu. Lai arī cik savādi tas šķistu, domājot racionāli, bet lielākā daļa no mums, veicot kārtējo mājas uzkopšanu, pilnīgi aizmirst par mīkstajām mēbelēm. Ir skaidrs, ka, nepievēršot to kopšanai pienācīgu uzmanību gadiem ilgi, tās pārklāsies ar traipiem, sakrās putekļus un nepatīkamas smakas. Līdz ar to, regulāra mīksto mēbeļu tīrīšana ir atslēga uz to, lai mājas dīvāns vai krēsls saglabātu savu sākotnēji svaigo izskatu vēl gadiem ilgi.

Mirkli padomājiet – cik bieži Jūs mazgājat grīdu un noslaukāt putekļus no kumodēm, nakts skapīšiem un plauktiem? Un cik bieži tīrāt savas mīkstās mēbeles? Lai arī visdrīzāk profesionāla mīksto mēbeļu kopšana nebūs nepieciešama tik bieži kā citi mājas uzkopšanas darbi, neaizmirstiet to iekļaut savā dzīvokļa vai mājas tīrīšanas režīmā! Regulāra pašrocīga mīksto mēbeļu tīrīšana būtu jāveic katru nedēļu, bet, atkarībā no dzīvesveida un mājas iemītniekiem (vai mājās dzīvo mājdzīvnieki, uzturas mazi bērni u.c.) vismaz reizi vienā vai divos gados dīvānu, krēslu vai gultu būtu jāuztic profesionālai mīksto mēbeļu tīrīšanas kompānijai, kas veiks mēbeles ķīmisko tīrīšanu.

Negaidiet – pievērsiet tūlītēju uzmanību traipiem, kas tikko radušies!

Mēbeļu un to pārklājumu ražotāji aicina visu mīksto mēbeļu īpašniekus negaidīt, kamēr traips ir iesūcies un izžuvis, bet gan veikt tā tūlītēju tīrīšanu. Visdrīzākais, arī Jūs esat saskāries ar visikdienišķākajām situācijām apģērbu tīrīšanā, kad kādu tikko radušos traipu izdevies iztīrīt gluži vienkārši, bet tāda paša iekaltuša traipa likvidēšana prasījusi milzu pūles vai pat izrādījusies neiespējama bez ķīmiskās tīrītavas apmeklējuma. Tad, lūk, tieši to pašu daudzos gadījumos iespējams attiecināt uz Jūsu mājas dīvānu – mīksto mēbeļu tīrīšana nesagādās tik daudz pūļu, ja to veiksiet tūlīt pēc traipa rašanās, bet, nepievēršot traipiem uzmanību savlaicīgi, vēlāk to noņemšana būs krietni grūtāka.

Ziniet, kuros gadījumos profesionāla mīksto mēbeļu tīrīšana būs neaizstājama!

Lai arī, iespējams, Jūs varēsiet iztīrīt dažus no tikko radušies traipiem paša spēkiem, izmantojot profesionālus tīrīšanas līdzekļus, lielā daļā gadījumu tas var būt pārlieku laikietilpīgs, sarežģīts vai gluži vienkārši neiespējams process, īpaši, ja neesat nodrošinājies ar konkrētā pārklājuma tīrīšanai piemērotiem līdzekļiem. Pastāv gadījumi, kuros profesionālu mīksto mēbeļu tīrīšanu nespēs aizstāt pašrocīgi centieni atbrīvoties no traipiem.

Pirmkārt, Jums būs nepieciešama profesionālā ķīmiskā tīrīšana, ja traips ir grūti iztīrāms un aizņem lielu mīkstās mēbeles pārklājuma laukumu. Otrkārt, tikai profesionālis spēs Jums palīdzēt, ja traipi radušies ilgākā laika periodā un ir jau pilnībā iesūkušies pārklājuma tekstūrā. Ja dīvāna vai citu mīksto mēbeļu tīrīšana ilglaicīgi nav uzticēta profesionālim, to sāk pārklāt dažādi nolietojuma procesā radušies traipi un netīrumi, lai arī iespējams, pat neatceraties, kurā brīdī tieši tie radušies. Tas nav nekas neparasts, ja ikdienā nepamanām to, kā rodas katrs sīkākais traips, tomēr brīdī, kad pēc vairākiem gadiem vēlamies atdzīvināt mīkstās mēbeles izskatu un atbrīvoties no nepievilcīgajiem pleķiem, būs jāmeklē speciālista palīdzība.

Ar mīkstajām mēbelēm mēs padarām savu vidi ne vien ērtāku, bet arī mājīgāku. Traipiem uz dīvāna nav jākļūst par traucēkli vai nepilnību Jūsu dzīvokļa vai mājas interjerā. Ievērojot saprātīgu rutīnu mēbeļu kopšanā un nepieciešamības gadījumā izmantojot profesionāļa pakalpojumus, Jūs varēsiet pagarināt jebkuras mīkstās mēbeles kalpošanas laiku.

Atbildēt

Call Now ButtonZvani mums!