Pasaulē netīrākā lieta – paklājs?

mikroorganismu uz paklāja

Kad mums jautā par lietām, kas ir netīras un ap ko nevajadzētu spēlēties bērniem, mums prātā nāk : tualetes pods, iepirkuma grozi lielveikalā, durvju rokturi un slēdži vai daudz kas cits, bet reti kurš pie netīrākajām lietām pasaulē minētu paklāju – ērtu, patīkamu grīdas segumu uz kura tik bieži spēlējamies ar saviem bērniem! Zinātnieki gan ir pierādījuši, ka tieši šis tik ļoti iecienītais grīdas segums iespējams ir pats netīrākais objekts uz pasaules, jo 2.5 x 2.5 cm liels paklāja gabaliņš var saturēt līdz pat 200 000 dažādu baktēriju, tostarp E. coli, salmonella, staphylococcus, kas ir vidēji 4000 reižu vairāk kā satur WC poda malas. Kā tas iespējams, ja paklāju kopjam katru dienu? Mīksto grīdas segumu kopšana visbiežāk mums asociējas ar kārtīgu paklāja izsūkšanu, bet tas nav pietiekami, lai nogalinātu baktērijas, kuras pārtiek no ādas virskārtas, kas katru dienu no cilvēka atdalās un nokļūst visbiežāk tieši uz grīdas, gultas vai darba krēsla.

Paklājs ir mikroorganismu “ZOO” vai dažādu organismu “botāniskais dārzs”, jo bez baktērijām paklājus apdzīvo arī dažādi insekti, tostarp blusas un putekļu ērcītes. Tieši tāpēc paklājam ir nepieciešama arī rūpīgāka kopšana. Atkarībā no paklāja materiāla jūs varat veikt :

1) paklāja tīrīšana ar tvaiku, izmantojot piem., Karcher SC 1020. Šī metode ir ļoti efektīva, jo karstā temperatūra nogalinās lielākā daudzuma mikroorganismu, bet ir jāņem vērā, ka šī metode nederēs, ja esat iegādājušies delikāta materiāla paklājumus, piemēram, vilnas paklāju.

2) paklāju tīrīšana ar tvaiku+mazgāšana, izmantojot piem., Karcher SV 1902. Šī metode būs identiski iepriekšminētajai, bet konkrētais tvaika ģenerators ir aprīkots ar sūkšanas metodi, kas ļaus ne vien nogalināt bakterijas, bet tās kopā ar netīrumiem arī izsūkt. Jāatzīmē, ka Greenline Home pieredze liecina, ka ļoti netīras mīkstās virsmas, tostarp paklājus, nav iespējams iztīrīt ar šo metodi.

3) paklāju mazgāšana un ķīmiskā tīrīšana, izmantojot piem., Karcher Puzzi 100. Šī metode ir viena no populārākajām un efektīvākajām, jo pie pareizas ķīmijas izvēles tiek nogalinātas kaitīgās baktērijas, tiek atmiekšķēti netīrumi un traipi un tiek viss iepriekš minētais izskalots un izsūkts no paklāja. Šo procesu ir iespējams veikt pašu spēkiem vai arī pasūtot pakalpojumu paklāju tīrīšana. Gadījumā, ja vēlaties paklājus tīrīt paši, mēs piedāvājam arī karcher puzzi nomu.

Cik bieži būtu ieteicams veikt paklāju ķīmisko tīrīšanu vai tīrīšanu ar tvaiku?

Tas ir atkarīgs no jūsu dzīvesveida un iespējām. Ja to atļauj maciņš un ir vajadzība, varat paklājus tīrīt kaut vai reizi mēnesī, bet ieteicamais biežums būtu 1-2x gadā. Ja jums mājās ir mazi bērni un paklāji ir dzīvojamā istabā, kur mēdz kāds ieskriet ar kurpēm vai nākt viesi, tad šādās telpās paklāju vajadzētu tīrīt 3-4x gadā tāpat kā biroju telpās.

Ja arī tu zini kādu metodi kā paklāju attīrīt no visiem mikroorganismiem, kas tajā dzīvo, droši iesūti šo informāciju mums un mēs padalīsimies ar saviem lasītājiem!

Call Now ButtonZvani mums!